ՓՄՁ Զարգացման Ենթախորհրդի 34-րդ նիստ` ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի գլխավորությամբ
Հունիսի 3-ին ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցավ ՓՄՁ Զարգացման Ենթախորհրդի 34-րդ նիստը:
Քննարկվեց Հայաստանի ձեռներեցության զարգացման 2025-2030 թվականների ռազմավարական ծրագրի նախագիծը: Նախագիծը մշակվում է Civitta խորհրդատվական կազմակերպության և ՄԱԿ-ի Առևտրի միջազգային կենտրոնի (ITC) ներկայացուցիչների փորձագիտական աջակցությամբ։
Նիստի սկզբում Civitta խորհրդատվական կազմակերպության ներկայացուցիչ Սևակ Հովհաննիսյանը մանրամասն ներկայացրեց նախագիծը: ՓՄՁ զարգացման խորհրդի անդամներն իրենց դիրքորոշումը հայտնեցին նախագծի վերաբերյալ, ուղղելով իրենց հարցերն ու առաջարկությունները:
Որոշվեց, որ գալիք մեկ շաբաթվա ընթացքում խորհրդի անդամները գրավոր տարբերակով կուղարկեն իրենց առաջարկությունները: Նախագիծը կվերամշակվի և վերամշակված տարբերակը կքննարկվի փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի գլխավորությամբ խորհրդի նիստի ժամանակ:

34th Session of the SME Development Sub-Council Led by RA Minister of Economy Gevorg Papoyan
On June 3, the 34th session of the SME Development Sub-Council was held under the chairmanship of the RA Minister of Economy, Gevorg Papoyan.
The topic of discussion was the SME Competitiveness Development 2025-2030 Strategic Program. The research on the SME development strategy development was conducted by the management advisory firm "Civitta AM" Armenia. In the beginning, the representative of Civitta Armenia made a presentation and highlighted the key points of the program. After the presentation, the members of the SME Development Council expressed their opinions regarding the document.
As a result of joint discussions, it was decided that SME Development Council members will send their opinions in written format to Civitta AM representatives. After receiving these comments, they will update the document accordingly.
After updating the document, the next discussions will take place during the SME Development Council Meeting chaired by the Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan.