ՓՄՁ Զարգացման Ենթախորհրդի 36-րդ նիստ
«Ներդրումային ֆոնդերի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծ (Ոչ հրապարակային ներդրումային ֆոնդի մասնակիցների առավելագույն թվի ավելացում՝ 49-ից 99) (Հարցը վերաբերում է ոչ հրապարակային ներդրումային ֆոնդերին և դրանցից ներդրումներ ներգրավող բոլոր ՓՄՁ սուբյեկնտերին)
«Սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունների մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին (ՍՊԸ միակ մասնակցին գործադիր մարմնի լիազորություններ վերապահելը թույլատրող կարգավորումների ներդրում) (Հարցը վերաբերում է ՀՀ տարածքում գործող բոլոր ՓՄՁ սուբյեկնտ հանդիսացող ՍՊԸ-ներին)։
Անկախ փոփոխություն կատարելու հանգամանքից յուրաքանչյուր տարի իրավաբանական անձի իրական շահառուի հայտարարագրի հաստատում ներկայացնելու պահանջը վերանայելու մասին (Հարցը վերաբերում է ՀՀ տարածքում գործող բոլոր ՓՄՁ սուբյեկնտ հանդիսացող իրավաբանական անձանց)։

Draft Law on Amending the Law “On Investment Funds” (Increasing the maximum number of participants in a non-public investment fund from 49 to 99). (This issue concerns non-public investment funds and all SME entities attracting investments from such funds).
Draft Amendment to the Law “On Limited Liability Companies” (Introducing regulations that allow the sole participant of an LLC to assume the powers of the executive body). (This issue concerns all SMEs operating as LLCs within the territory of the Republic of Armenia.)
Proposal to Review the Requirement for Annual Confirmation of a Legal Entity’s Beneficial Ownership Declaration, Regardless of Changes. (This issue concerns all legal entities operating as SMEs within the territory of the Republic of Armenia.)